نويسنده : فرهاد یارمند - ساعت 14:2 روز چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰


مطابق تعاریف موجود جن گیری یا Exorcism به مجموعه اعمالی گفته میشود که هدف آن خارج کردن روح خبیث یا سایر موجودات شیطانی از روح و بدن موجودات - معمولا انسان - است.

هرچند ماجرای جن گیری بهانه ای برای ساخت فیلم های پرفروش و وحشت آور شده است اما شاید در جوامع مدرن و دنیای امروز وجود این پدیده کمتر مورد اطلاع و در مقابل دیدگان مردم قرار گرفته است.

آنچه در مجموعه فیلم های جن گیر مشاهده می شود انجام عملیات جن گیری به شیوه مسیحی و با استفاده از نمادهای این دین نظیر صلیب و انجیل و به وسیله کشیش های کاتولیک انجام می شود. اما باید اذعان داشت جن گیری با پاره ای تفاوتها در ادیان و مذاهب دیگر از جمله مسیحیت ارتودکس، بودیسم، هندوئیسم و اسلام نیز وجود داشته یا دارد.

از میان افراد معروفی که در عصر حاضر عملیات جن گیری بر روی آنان انجام شده است می توان به مادر ترزا برنده جایزه صلح نوبل اشاره کرد که در پی ناراحتی های روحی در هنگام خواب، یک کشیش بلند پایه که احتمال می داد مادر ترزا در هنگام خواب مرد حمله ارواح خبیثه قرار می گیرد  به وی توصیه کرد که عملیات جن گیری انجام دهد. 

از نظر علمی تعریف خاصی برای جن گیری ارائه نشده است و آنچه را که به عنوان جن زدگی مطرح می شود حالت های ناهنجار و اختلالاتی ناشی از بیماری هایی نظیر چند شخصیتی، شیزو فرنی، هیستری، مانیا و جنون می دانند.

در ادامه فیلمی کم یاب و کامل از انجام مراحل جن گیری از یک دختر مسلمان در برونئی را مشاهده می کنید


جن گیری

تلاش برای اخراج جن، شیطان یا ارواح شرور از شخص یا محلی است که باور دارند مورد تسخیر قرار گرفته‌است. کسی که جن گیری را انجام می‌دهد، جن گیر خوانده می‌شود. و غالبا شخصی روحانی است که توسط کلیسا این تعلیمات، تواناییها و قدرتها را فرا گرفته‌است. کلیسای کاتولیک و پاپ بندیکت شانزدهم از این موضوع حمایت می‌کنند و تحت رهبری پدر گابریل آمرث اقدام به تاسیس انجمن بین‌المللی جن‌گیران نموده‌است.ویدیوی مراسم جن گیری


|
paranormal767

فرهاد یارمند

paranormal767

http://paranormal767.blogfa.com

ماوراي‌ پديده‌هاي‌ علمي‌ مكشوف‌

ماوراي‌ پديده‌هاي‌ علمي‌ مكشوف‌ - جن گیری و چند ویدیو از آن

ماوراي‌ پديده‌هاي‌ علمي‌ مكشوف‌

در این وبلاگ ما به مطالب ماورا و پدیده های عجیبی که در اطراف ما وجود دارند و برای ما قابل درک نیستند می پردازیم . دنیاهای خارج از دنیای 3 بعدی ما یعنی بعد چهارم . دنیای اروارح . موجودات فضایی . جن ها و خیلی دیگر از این موجودات . اگر به ماورا اعتقاد ندارید بهتره زود تر اعتقاد ژیدا کنید چون ممکنه دیر بشه .

اخطار : لطفا اگر سن شما زیر 15 سال است از وبلاگ خارج شوید دنیای ماورا . بعد چهارم . دنیای مردگان . ارواح . جن . ترس . سیاه چاله ها .

ماوراي‌ پديده‌هاي‌ علمي‌ مكشوف‌

قالب پرشین بلاگ

قالب پرشين بلاگ

قالب وبلاگ

Free Template Blog